פורץ כספות

פורץ כל סוגי הכספות

בדרך כלל בכספות שלנו אנחנו שומרים דברים יקרי ערך שבדרך כלל שווים לא מעט כסף או בעלי ערך סנטימנטלי רב. לפעמים קורה שאנחנו מאבדים את המפתח או מסיבה כלשהי הכספת נתקעת ולא נפתחת, ובמצב הזה אין ברירה אלא להזמין פורץ כספות מקצועי. ישנן מגוון סוגי כספות ולפיכך מגוון אפשרויות פריצה, כאשר לכל אחת מאלו משמעויות שונות. במדריך זה נרחיב על מה שאתם צריכים לדעת על פריצת כספות.

פריצת כספות קלות

כאשר מדובר בכספת לשימוש ביתי, ברוב המקרים משתמשים בכספות קלות, שאלו למעשה קופסאות מתכת קטנות יחסית המחוברות לקיר באמצעות ברגים ומוגנות באמצעות מנעול. ישנן מגוון שיטות לפרוץ כספות כאלו, ובדרך כלל מנעולנים שונים בוחרים בשיטות שונות. שיטת הפריצה נבחרת בין השאר בהתאם לסוג מנגנון הנעילה, כאשר החלוקה היא בין מנגנון נעילה מכאני לבין מנגנון נעילה דיגיטלי.

פריצת כספת מכאנית

פריצת כספת מכאנית נחשבת לתהליך מסובך יותר מאשר במקרה של כספת דיגיטלית. פריצת כספת מכנית יכולה להתבצע בשתי דרכים:

  1. קידוח

ניתן לקדוח בשני מוקדים בכספת – במנעול הכספת עצמו או בדופנה. בדרך כלל עדיף לקדוח במנעול מהסיבה הפשוטה שכך הכספת נשארת שלמה, שכן קדיחה בדופן הכספת מוציא אותה מכלל שימוש. לכן במידה והמנעולן קודח בכספת, בקשו שיקדח במנעול.

  1. פריצה שקטה

דרך שאפשרית רק בחלק מהכספות המכאניות ומצריכה שימוש בכלים מתקדמים שאין לכל מנעולן. זוהי שיטת הפריצה העדיפה, שכן היא מדמה פתיחה רגילה של הכספת ושומרת עליה שלמה לחלוטין.

פריצת כספת דיגיטלית

כספת דיגיטלית היא כספת עם סיסמא שעובדת על סוללות. פריצה של כספת דיגיטלית נחשבת לפשוטה יותר, ובדרך כלל פורץ מיומן יצליח לפתוח כספת כזו באמצעות כמות מכות או עם שימוש בלום – כמובן מבלי לגרום נזק לכספת. במקרים בהם יש בכספת מנעול גיבוי שיש לו מפתח, ייתכן והמנעולן יפרוץ את הכספת באמצעות קידוח של המנגנון המכאני כך שהכספת תישאר שלמה ותיפתח באמצעות קוד כמו מקודם.

פריצת כספת כבדה

כספות כבדות הן כספות עם מנגנון נעילה מורכב יותר וייחודי לכספת. מסיבה זו, פריצה של כספת כבדה אינה דבר פשוט כמו פריצה של כספות ביתיות וכספות קלות, ועלולה לערוך מספר שעות ולהצריך שימוש בכלים מתקדמים. לכן לא תמיד המנעולן יידע להגיד לכם כמה תעלה פריצה של כספת כבדה, והמחיר יכול להגיע גם לאלפי שקלים אם מדובר בפריצה מאוד מסובכת. שימו לב שלא כל מנעולן יודע לפרוץ כספות כבדות, ובדרך כלל רובם פורצים בדרך כלל כספות קלות. לכן חשוב לוודא מראש שהמנעולן מנוסה בפריצת כספות כבדות ומסוגל לעשות זאת.

מה משפיע על מחירה של פריצת כספת?

באופן כללי מחיר פריצת כספת הוא בין 250 ל-350 ₪, אך קשה לנקוב במחיר אחיד שכן ישנם מספר פקטורים המשפיעים על המחיר:

  • גיל הכספת: כספת חדשה קל יותר לפרוץ מאשר כספת ישנה במיוחד, בעיקר בשל החומר המתיישן והמנגנון ולכן פריצת כספת ישנה תהיה כנראה יקרה יותר.
  • הצורך בהתקנת מנעול: במידה ולאחר פריצת הכספת יש צורך להתקין מנעול חדש, מחיר ההתקנה והמנעול ישוקללו במחיר ביקור המנעולן שיעלה בהתאם.
  • כספת שנמצאת במיקום לא נגיש: כאשר כספת נמצאת במיקום בו יש בעיית גישה עבור המנעולן, הפריצה תהיה מסובכת יותר וארוכה יותר ולפיכך יקרה יותר.
  • כספת מיוחדת: אם לכספת יש מאפיינים מיוחדים שמקשים את הפריצה סביר שהפריצה תעלה בהתאם.

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים פורץ כספות?

  1. לבחור את המנעולן המתאים

ראשית כל חשוב לבחור מנעולן מורשה החבר בארגון המנעולנים בישראל, בעל תעודת יושר מהמשטרה ושיש לו ניסיון בפריצת כספות מהסוג שלכם.

  1. נסו את מפתח הגיבוי

כאשר מדובר בכספת דיגיטלית, ייתכן והכספת לא מקולקלת אלא פשוט נגמרו הסוללות. במידה ויש לכם את המפתח המכני נסו לפתוח איתו את הכספת.

  1. בדקו תקינות של המפתח

וודאו שהבעיה באמת בכספת ולא למשל במפתח – אם מדובר במפתח עקום למשל.

פורץ כספות מוסמך – רפי מנעולן מקצועי 

זקוקים לשירותו של פורץ כספות? אנחנו במפתח העיר מספקים את כל שירותי המנעולנות כולל פריצת כספות. יש לנו שנים רבות של ניסיון בתחום, ונשמח להגיע אליכם הביתה במהירות האפשרית ולפתור לכם את הבעיה בחיוך ובמקצועיות.

חבר ארגון המנעולנים

מעל 10 שנות ניסיון

מחיר הוגן

שירות 24/7

רפי המנעולן
רפי המנעולן

רפי ונר מנעולן מוסמך ומקצועי בתל אביב מעל ל-20 שנות ניסיון. מנהל חנות "מפתח העיר" הקיימת משנת 2011 וממוקמת ברחוב דיזינגוף בלב תל אביב. נותן פתרונות ושרותי מנעולנות כגון: שכפול מפתחות, פורץ מנעולים, החלפת צילינדר, פריצת רכבים ועוד.

צרו קשר
להזמנת מנעולן מוסמך ומקצועי,
התקשרו או השאירו פרטים:
דילוג לתוכן