מנעולי אופניים

מנעולים לאופניים

גם השנה יש מרוץ סובב תל אביב, ורואים על הכביש היום יותר רוכבי אופניים, עם אופניים מסוגים שונים. אחת השאלות הנפוצות ביותר שאני נשאל היא: האם יש מנעול בלתי פריץ?
התשובה היא שכן, אבל לשאלה האמתית: האם יש אופניים שלא ניתן לגנוב? התשובה היא לא !
גנבי האופניים בתל אביב הפכו למקצוענים ממש וכאשר יש כול כך הרבה זוגות אופנים בעיר, הגניבה הופכת לקלה יותר ורווחית מאוד. כמעט כול מי שנכנס אלי לחנות חווה את “חווית הגניבה” מתישהוא בתל אביב.

איך לבחור מנעול לאופניים

קבלו 2 וחצי דקות של סרטון, למי שאין לו כוח לקרוא..

סוגי מנעולי אופניים - לאופנים יש 3 סוגי מנעולים עיקריים :

1.      מנעול פרסה
2.      מנעול שרשרת
3.      מנעול מפרקים

 בוא ונראה מה היתרון וחסרון של כל אחד מהם.

1.      מנעול פרסה לאופניים

נחשב לחזק ביותר. כאשר לסוגים הטובים (בעיקר של קריפטוניט) הגנב יהיה חייב להשתמש בדיסק חשמלי . דיסק חשמלי עושה הרבה רעש וגם ברוב הפרסות יש צורך לחתוך בשני צדדי הפרסה בשביל להסירה. השימוש בדיסק חשמלי הוא נדיר מאוד בעיר.
אחד החסרונות העיקריים  של הפרסה היא שלא תמיד קל לקשור את האופניים לעמוד וצריך להתקרב יותר, מצד שני הפרסה מותקנת על האופניים ונוחה לנשיאה.
מחוץ לחנותי היו זוג אופנים חשמלים עם מנעול פרסה מעולה של קריפטונייט קשורים היטב לתמרור, הגנב המזדמן מצא פירצה ופירק את העמוד בשעות הבוקר המוקדמות  ולקח את האופניים. המסקנה: יש להשתמש במנעול  פרסה ולקשור את האופניים  במקום בטוח.

2.      מנעולי שרשרת לאופניים

רוב המנעולים הקיימים בשוק, יחתכו עם תוכי והחזקים מבניהם אשר לא כבדים מאוד לנשיאה.
רוב הבעיות במנעולי שרשרת היא שחיקה ושכפול של המפתחות ומנגנון הנעילה עצמו.רוב מנעולי השרשרת הקיימים לא מחזיקים יותר משנתיים בגלל הליכלוך ומנגנון הנעילה הפשוט.
מומלץ יותר לקנות שרשרת מחוסמת 13 מ”מ לפחות ולהשתמש במנעול תליה של רב בריח לפחות בקוטר 13 מ”מ (מנעול תליה 10 מ”מ יכול להיחתך).

3.      מנעול מפרקים לאופניים

מנעול זה נפוץ מוד באירופה אך בארץ פחות בשבל מחירו. גודלו יחסית קטן אך הוא קל מאוד לנשיאה ונוח לקשירה. המפרקים עצמים חזקים מאוד ובקשירה הנכונה יכנעו רק לדיסק חשמלי.

 

מסקנה חשובה שאתם חייבים לדעת:

גנב האופניים לא חייב את האופניים שלכם דווקא אלא רוצה גניבה קלה, היות ויש כל כך הרבה אופניים בתל אביב הוא יתמקד בלקיחת זוג אשר לא ממוגן היטב ויש הרבה כאלו. כאשר מזמינים אותי לפריצת מנעול אופניים אני נדהם לגלות שאיש אינו מסתכל כאשר אני פורץ מנעול. גנב טוב לא מראה חשש ונגש בבטחון איפלו בשדרה הומה ויקח משם זוג אופניים במספר שניות. מומלץ לקשור את האופניים למתקן אשר לא יהיה קל להסירו (למשל עמוד רעוע וכן..) כמו כן להשקיע פעם אחת במנעול טוב מאשר כמה פעמים במנעולים פחות חזקים ואיכותיים.

דילוג לתוכן